
Våra damer förlorade DM-slutspelsmatchen mot Staffanstorp efter en dramatisk kväll på Staffansvallen. Det var först efter förlängningen som det korades en vinnare, och det var hemmalaget som drog det längsta strået.
Efter ordinarie matchtid stod det 0-0 på resultattavlan men i förlängningen skulle Staffanstorp få in en avgörande boll.
Så klart både tungt och tråkigt, inte minst efter en stabil insats mot ett division 2-lag. Samtidigt fanns det mycket från prestationen väl värt att bygga vidare på inför seriespelet som nu fortsätter.
På fredag hälsar vi er välkomna till himmapremiären. Billesholms IK kommer till Landskrona IP, avspark 19:00 på A-plan. Vi ses då!
-
Produkter på reaMatchtröja 2024Det ursprungliga priset var: 599 kr.499 krDet nuvarande priset är: 499 kr.
-
Mössa M/L199 kr
-
Halsduk med tygmärke249 kr