Superettan

Senaste matchen

2 - 1
Superettan

Nästa match

vs

Filtrera matcher

DatumHemmalagBortalag
Träningsmatchlördag 03 februari 13:00 Landskrona BoIS 4 - 1 Lunds BK Matchrapport
Träningsmatchlördag 10 februari 14:00 Landskrona BoIS 1 - 3 Falkenbergs FF Matchrapport
Träningsmatchonsdag 14 februari 16:00 FK Karlskrona 3 - 1 Landskrona BoIS Matchrapport
Träningsmatchlördag 17 februari 12:00 Hellerups IK 2 - 1 Landskrona BoIS Matchrapport
Träningsmatchlördag 24 februari 12:00 Fremad Amager 1 - 2 Landskrona BoIS Matchrapport
Träningsmatchfredag 02 mars 18:00 Landskrona BoIS 4 - 0 FC Köpenhamn Matchrapport
Träningsmatchonsdag 07 mars 17:00 Landskrona BoIS 2 - 2 Athletic Eskilstuna Matchrapport
Träningsmatchlördag 10 mars 13:00 Landskrona BoIS 3 - 2 Mjällby AIF Matchrapport
Träningsmatchfredag 16 mars 17.00 IF Elfsborg 2 - 0 Landskrona BoIS Matchrapport
Träningsmatchtisdag 20 mars 18:00 Landskrona BoIS 1 - 2 Högaborgs BK Matchrapport
Träningsmatchsöndag 25 mars 14.00 Ängelholms FF 1 - 2 Landskrona BoIS Matchrapport
Superettan / Omgång 1söndag 01 april 17:30 Landskrona BoIS 2 - 3 Falkenbergs FF Matchrapport
Superettan / Omgång 2lördag 07 april 17:00 Jönköpings Södra IF 0 - 2 Landskrona BoIS Matchrapport
Superettan / Omgång 3tisdag 17 april 19:00 Landskrona BoIS 2 - 2 Örgryte IS Matchrapport
Superettan / Omgång 4lördag 21 april 16:00 Degerfors IF 2 - 1 Landskrona BoIS Matchrapport
Superettan / Omgång 5lördag 28 april 14:00 Landskrona BoIS vs IFK Värnamo Läs mer
Superettan / Omgång 6söndag 06 maj 15:00 Varbergs BoIS vs Landskrona BoIS Läs mer
Superettan / Omgång 7tisdag 15 maj 19:00 Landskrona BoIS vs Helsingborgs IF Läs mer
Superettan / Omgång 8lördag 19 maj 18:00 IK Frej Täby vs Landskrona BoIS Läs mer
Superettan / Omgång 9onsdag 23 maj 19:00 Landskrona BoIS vs Halmstads BK Läs mer
Superettan / Omgång 10måndag 28 maj 19:00 Gefle IF vs Landskrona BoIS Läs mer
Superettan / Omgång 11söndag 03 juni 15:00 Landskrona BoIS vs GAIS Läs mer
Superettan / Omgång 12lördag 09 juni 18:00 Athletic Eskilstuna vs Landskrona BoIS Läs mer
Superettan / Omgång 13lördag 16 juni 16:00 Landskrona BoIS vs IK Brage Läs mer
Superettan / Omgång 14söndag 24 juni 15:00 Norrby IF vs Landskrona BoIS Läs mer
Superettan / Omgång 15söndag 01 juli 15:00 Landskrona BoIS vs Östers IF Läs mer
Superettan / Omgång 16söndag 29 juli 15:00 Landskrona BoIS vs Gefle IF Läs mer

Spelprogram & Resultat för andra säsonger

20172016

Komplett spelprogram

DatumLagResultatPublikArena
Omgång 1
lördag 31 mars 16:00Athletic Eskilstuna - IK Brage0 - 01835Tunavallen
söndag 1 april 15:00Östers IF - Degerfors IF2 - 2389Borås Arena, Borås
söndag 1 april 15:00GAIS - Jönköpings Södra IF2 - 14990Gamla Ullevi
söndag 1 april 17:30Landskrona BoIS - Falkenbergs FF2 - 32862Landskrona IP A-plan
måndag 2 april 15:00Gefle IF FF - IFK Värnamo2 - 11487Gavlevallen
måndag 2 april 15:00IK Frej Täby - Norrby IF2 - 2592Vikingavallen/Täby IP 1
tisdag 3 april 19:00Varbergs BoIS FC - Örgryte IS FF0 - 21867Påskbergsvallen A
torsdag 14 juni 19:00Halmstad - Helsingborgs IF-Örjans Vall
Omgång 2
lördag 7 april 14:00Degerfors IF - Halmstad1 - 21582Stora Valla
lördag 7 april 16:00Falkenbergs FF - Athletic Eskilstuna2 - 02084Falcon Alkoholfri Arena
lördag 7 april 17:00Jönköpings Södra IF - Landskrona BoIS0 - 21012Borås Arena, Borås
söndag 8 april 15:00Helsingborgs IF - Östers IF3 - 18124Olympia, Helsingborg
söndag 8 april 17:30Norrby IF - Varbergs BoIS FC2 - 1677Borås Arena, Borås
söndag 8 april 17:30Örgryte IS FF - IK Frej Täby2 - 12613Gamla Ullevi
måndag 9 april 19:00IK Brage - Gefle IF FF4 - 21162Domnarvsvallen
onsdag 11 april 19:00IFK Värnamo - GAIS1 - 21294Borås Arena, Borås
Omgång 3
lördag 14 april 14:00IK Frej Täby - Helsingborgs IF1 - 51173Vikingavallen/Täby IP 1
lördag 14 april 16:00Gefle IF FF - Degerfors IF0 - 11224Gavlevallen
söndag 15 april 15:00Östers IF - IK Brage1 - 22086Myresjöhus Arena 1
söndag 15 april 15:00GAIS - Falkenbergs FF0 - 23820Gamla Ullevi
söndag 15 april 17:30Athletic Eskilstuna - IFK Värnamo4 - 0934Tunavallen
måndag 16 april 19:00Varbergs BoIS FC - Jönköpings Södra IF2 - 11127Påskbergsvallen A
måndag 16 april 19:00Halmstad - Norrby IF0 - 22867Örjans Vall
tisdag 17 april 19:00Landskrona BoIS - Örgryte IS FF2 - 22349Landskrona IP A-plan
Omgång 4
fredag 20 april 19:00IK Brage - GAIS1 - 12255Domnarvsvallen
lördag 21 april 14:00Örgryte IS FF - Halmstad2 - 02373Gamla Ullevi
lördag 21 april 16:00Degerfors IF - Landskrona BoIS2 - 11884Stora Valla
söndag 22 april 15:00Jönköpings Södra IF - Östers IF0 - 12261Stadsparksvallen
söndag 22 april 17:30Norrby IF - Gefle IF FF0 - 2963Borås Arena, Borås
söndag 22 april 17:30Falkenbergs FF - IK Frej Täby3 - 12211Falcon Alkoholfri Arena
tisdag 24 april 19:00Helsingborgs IF - Athletic Eskilstuna0 - 25127Olympia, Helsingborg
tisdag 24 april 19:00IFK Värnamo - Varbergs BoIS FC2 - 0211Borås Arena, Borås
Omgång 5
fredag 27 april 19:00GAIS - Gefle IF FF-Gamla Ullevi
lördag 28 april 14:00Landskrona BoIS - IFK Värnamo-Landskrona IP A-plan
lördag 28 april 16:00Östers IF - Örgryte IS FF-Myresjöhus Arena 1
söndag 29 april 15:00IK Brage - Helsingborgs IF-Domnarvsvallen
söndag 29 april 17:30IK Frej Täby - Varbergs BoIS FC-Vikingavallen/Täby IP 1
måndag 30 april 15:00Athletic Eskilstuna - Degerfors IF-Tunavallen
tisdag 1 maj 15:00Norrby IF - Jönköpings Södra IF-Borås Arena, Borås
tisdag 1 maj 15:00Halmstad - Falkenbergs FF-Örjans Vall
Omgång 6
fredag 4 maj 19:00IK Frej Täby - Athletic Eskilstuna-Vikingavallen/Täby IP 1
lördag 5 maj 16:00Degerfors IF - Örgryte IS FF-Stora Valla
lördag 5 maj 18:00Jönköpings Södra IF - IK Brage-Stadsparksvallen
söndag 6 maj 15:00Varbergs BoIS FC - Landskrona BoIS-Påskbergsvallen A
söndag 6 maj 17:30Falkenbergs FF - Östers IF-Falcon Alkoholfri Arena
måndag 7 maj 19:00IFK Värnamo - Norrby IF-Finnvedsvallen
måndag 7 maj 19:00Gefle IF FF - Halmstad-Gavlevallen
tisdag 8 maj 19:00Helsingborgs IF - GAIS-Olympia, Helsingborg
Omgång 7
fredag 11 maj 19:00Örgryte IS FF - Gefle IF FF-Gamla Ullevi
lördag 12 maj 16:00Jönköpings Södra IF - IK Frej Täby-Stadsparksvallen
lördag 12 maj 16:00Athletic Eskilstuna - Varbergs BoIS FC-Tunavallen
lördag 12 maj 18:00IK Brage - Falkenbergs FF-Domnarvsvallen
söndag 13 maj 15:00Östers IF - IFK Värnamo-Myresjöhus Arena 1
söndag 13 maj 17:30Halmstad - GAIS-Örjans Vall
måndag 14 maj 19:00Norrby IF - Degerfors IF-Borås Arena, Borås
tisdag 15 maj 19:00Landskrona BoIS - Helsingborgs IF-Landskrona IP A-plan
Omgång 8
fredag 18 maj 19:00GAIS - Athletic Eskilstuna-Gamla Ullevi
fredag 18 maj 19:00Gefle IF FF - Jönköpings Södra IF-Gavlevallen
lördag 19 maj 16:00Degerfors IF - IK Brage-Stora Valla
lördag 19 maj 16:00Falkenbergs FF - Norrby IF-Falcon Alkoholfri Arena
lördag 19 maj 18:00Varbergs BoIS FC - Östers IF-Påskbergsvallen A
lördag 19 maj 18:00IK Frej Täby - Landskrona BoIS-Vikingavallen/Täby IP 1
söndag 20 maj 15:00IFK Värnamo - Halmstad-Finnvedsvallen
söndag 20 maj 17:30Helsingborgs IF - Örgryte IS FF-Olympia, Helsingborg
Omgång 9
tisdag 22 maj 19:00Östers IF - GAIS-Myresjöhus Arena 1
onsdag 23 maj 19:00Jönköpings Södra IF - Degerfors IF-Stadsparksvallen
onsdag 23 maj 19:00Örgryte IS FF - IFK Värnamo-Gamla Ullevi
onsdag 23 maj 19:00IK Frej Täby - IK Brage-Vikingavallen/Täby IP 1
onsdag 23 maj 19:00Landskrona BoIS - Halmstad-Landskrona IP A-plan
torsdag 24 maj 19:00Norrby IF - Helsingborgs IF-Borås Arena, Borås
torsdag 24 maj 19:00Athletic Eskilstuna - Gefle IF FF-Tunavallen
fredag 25 maj 19:00Falkenbergs FF - Varbergs BoIS FC-Falcon Alkoholfri Arena
Omgång 10
lördag 26 maj 16:00IK Brage - Örgryte IS FF-Domnarvsvallen
söndag 27 maj 15:00Halmstad - Östers IF-Örjans Vall
söndag 27 maj 17:30GAIS - IK Frej Täby-Gamla Ullevi
måndag 28 maj 19:00Gefle IF FF - Landskrona BoIS-Gavlevallen
måndag 28 maj 19:00Helsingborgs IF - Jönköpings Södra IF-Olympia, Helsingborg
måndag 28 maj 19:00Athletic Eskilstuna - Norrby IF-Tunavallen
tisdag 29 maj 19:00Varbergs BoIS FC - Degerfors IF-Påskbergsvallen A
tisdag 29 maj 19:00IFK Värnamo - Falkenbergs FF-Finnvedsvallen
Omgång 11
lördag 2 juni 16:00Norrby IF - IK Brage-Borås Arena, Borås
lördag 2 juni 16:00Varbergs BoIS FC - Halmstad-Påskbergsvallen A
lördag 2 juni 16:00IK Frej Täby - Östers IF-Vikingavallen/Täby IP 1
lördag 2 juni 18:00Degerfors IF - IFK Värnamo-Stora Valla
söndag 3 juni 15:00Landskrona BoIS - GAIS-Landskrona IP A-plan
söndag 3 juni 17:30Örgryte IS FF - Falkenbergs FF-Gamla Ullevi
måndag 4 juni 19:00Jönköpings Södra IF - Athletic Eskilstuna-Stadsparksvallen
tisdag 5 juni 19:00Gefle IF FF - Helsingborgs IF-Gavlevallen
Omgång 12
lördag 9 juni 16:00Östers IF - Norrby IF-Myresjöhus Arena 1
lördag 9 juni 16:00Halmstad - IK Frej Täby-Örjans Vall
lördag 9 juni 16:00IK Brage - Varbergs BoIS FC-Domnarvsvallen
lördag 9 juni 18:00Athletic Eskilstuna - Landskrona BoIS-Tunavallen
söndag 10 juni 15:00Falkenbergs FF - Gefle IF FF-Falcon Alkoholfri Arena
söndag 10 juni 17:30Helsingborgs IF - Degerfors IF-Olympia, Helsingborg
måndag 11 juni 19:00IFK Värnamo - Jönköpings Södra IF-Finnvedsvallen
tisdag 12 juni 19:00GAIS - Örgryte IS FF-Gamla Ullevi
Omgång 13
lördag 16 juni 16:00IFK Värnamo - IK Frej Täby-Finnvedsvallen
lördag 16 juni 16:00Landskrona BoIS - IK Brage-Landskrona IP A-plan
lördag 16 juni 18:00Örgryte IS FF - Norrby IF-Gamla Ullevi
lördag 16 juni 18:00Gefle IF FF - Östers IF-Gavlevallen
söndag 17 juni 15:00Jönköpings Södra IF - Falkenbergs FF-Stadsparksvallen
söndag 17 juni 17:30Halmstad - Athletic Eskilstuna-Örjans Vall
måndag 18 juni 19:00GAIS - Degerfors IF-Gamla Ullevi
tisdag 19 juni 19:00Varbergs BoIS FC - Helsingborgs IF-Påskbergsvallen A
Omgång 14
söndag 24 juni 15:00Norrby IF - Landskrona BoIS-Borås Arena, Borås
söndag 24 juni 15:00Varbergs BoIS FC - GAIS-Påskbergsvallen A
söndag 24 juni 17:30Östers IF - Athletic Eskilstuna-Myresjöhus Arena 1
söndag 24 juni 17:30Helsingborgs IF - IFK Värnamo-Olympia, Helsingborg
söndag 24 juni 17:30IK Frej Täby - Gefle IF FF-Vikingavallen/Täby IP 1
måndag 25 juni 19:00Degerfors IF - Falkenbergs FF-Stora Valla
måndag 25 juni 19:00IK Brage - Halmstad-Domnarvsvallen
tisdag 26 juni 19:00Örgryte IS FF - Jönköpings Södra IF-Gamla Ullevi
Omgång 15
lördag 30 juni 16:00GAIS - Norrby IF-Gamla Ullevi
lördag 30 juni 16:00Jönköpings Södra IF - Halmstad-Stadsparksvallen
lördag 30 juni 16:00IFK Värnamo - IK Brage-Finnvedsvallen
lördag 30 juni 18:00Degerfors IF - IK Frej Täby-Stora Valla
lördag 30 juni 18:00Gefle IF FF - Varbergs BoIS FC-Gavlevallen
söndag 1 juli 15:00Falkenbergs FF - Helsingborgs IF-Falcon Alkoholfri Arena
söndag 1 juli 17:30Landskrona BoIS - Östers IF-Landskrona IP A-plan
måndag 2 juli 19:00Athletic Eskilstuna - Örgryte IS FF-Tunavallen
Sommaruppehåll
Omgång 16
lördag 28 juli 16:00Norrby IF - Östers IF-Borås Arena, Borås
lördag 28 juli 16:00Varbergs BoIS FC - Falkenbergs FF-Påskbergsvallen A
lördag 28 juli 16:00IK Brage - IFK Värnamo-Domnarvsvallen
lördag 28 juli 18:00IK Frej Täby - GAIS-Vikingavallen/Täby IP 1
söndag 29 juli 15:00Landskrona BoIS - Gefle IF FF-Landskrona IP A-plan
söndag 29 juli 17:30Jönköpings Södra IF - Helsingborgs IF-Stadsparksvallen
måndag 30 juli 19:00Örgryte IS FF - Athletic Eskilstuna-Gamla Ullevi
tisdag 31 juli 19:00Halmstad - Degerfors IF-Örjans Vall
Omgång 17
söndag 5 augusti 00:00Östers IF - Varbergs BoIS FC-Myresjöhus Arena 1
söndag 5 augusti 00:00IFK Värnamo - Landskrona BoIS-Finnvedsvallen
söndag 5 augusti 00:00Degerfors IF - Jönköpings Södra IF-Stora Valla
söndag 5 augusti 00:00GAIS - IK Brage-Gamla Ullevi
söndag 5 augusti 00:00Helsingborgs IF - Norrby IF-Olympia, Helsingborg
söndag 5 augusti 00:00Gefle IF FF - IK Frej Täby-Gavlevallen
söndag 5 augusti 00:00Falkenbergs FF - Örgryte IS FF-Falcon Alkoholfri Arena
söndag 5 augusti 00:00Athletic Eskilstuna - Halmstad-Tunavallen
Omgång 18
söndag 12 augusti 00:00Örgryte IS FF - Helsingborgs IF-Gamla Ullevi
söndag 12 augusti 00:00Jönköpings Södra IF - IFK Värnamo-Stadsparksvallen
söndag 12 augusti 00:00Norrby IF - GAIS-Borås Arena, Borås
söndag 12 augusti 00:00Varbergs BoIS FC - Athletic Eskilstuna-Påskbergsvallen A
söndag 12 augusti 00:00IK Frej Täby - Falkenbergs FF-Vikingavallen/Täby IP 1
söndag 12 augusti 00:00Halmstad - Gefle IF FF-Örjans Vall
söndag 12 augusti 00:00IK Brage - Östers IF-Domnarvsvallen
söndag 12 augusti 00:00Landskrona BoIS - Degerfors IF-Landskrona IP A-plan
Omgång 19
söndag 19 augusti 00:00Gefle IF FF - IK Brage-Gavlevallen
söndag 19 augusti 00:00Östers IF - IK Frej Täby-Myresjöhus Arena 1
söndag 19 augusti 00:00IFK Värnamo - Örgryte IS FF-Finnvedsvallen
söndag 19 augusti 00:00Degerfors IF - Norrby IF-Stora Valla
söndag 19 augusti 00:00GAIS - Varbergs BoIS FC-Gamla Ullevi
söndag 19 augusti 00:00Helsingborgs IF - Landskrona BoIS-Olympia, Helsingborg
söndag 19 augusti 00:00Falkenbergs FF - Halmstad-Falcon Alkoholfri Arena
söndag 19 augusti 00:00Athletic Eskilstuna - Jönköpings Södra IF-Tunavallen
Omgång 20
söndag 26 augusti 00:00Jönköpings Södra IF - Varbergs BoIS FC-Stadsparksvallen
söndag 26 augusti 00:00Norrby IF - Athletic Eskilstuna-Borås Arena, Borås
söndag 26 augusti 00:00IFK Värnamo - Östers IF-Finnvedsvallen
söndag 26 augusti 00:00Örgryte IS FF - GAIS-Gamla Ullevi
söndag 26 augusti 00:00Helsingborgs IF - Gefle IF FF-Olympia, Helsingborg
söndag 26 augusti 00:00Falkenbergs FF - Degerfors IF-Falcon Alkoholfri Arena
söndag 26 augusti 00:00IK Frej Täby - Halmstad-Vikingavallen/Täby IP 1
söndag 26 augusti 00:00IK Brage - Landskrona BoIS-Domnarvsvallen
Omgång 21
söndag 2 september 00:00Halmstad - Jönköpings Södra IF-Örjans Vall
söndag 2 september 00:00Östers IF - Falkenbergs FF-Myresjöhus Arena 1
söndag 2 september 00:00Varbergs BoIS FC - IFK Värnamo-Påskbergsvallen A
söndag 2 september 00:00Degerfors IF - Helsingborgs IF-Stora Valla
söndag 2 september 00:00Gefle IF FF - Örgryte IS FF-Gavlevallen
söndag 2 september 00:00Athletic Eskilstuna - GAIS-Tunavallen
söndag 2 september 00:00IK Brage - IK Frej Täby-Domnarvsvallen
söndag 2 september 00:00Landskrona BoIS - Norrby IF-Landskrona IP A-plan
Omgång 22
söndag 9 september 00:00Jönköpings Södra IF - Gefle IF FF-Stadsparksvallen
söndag 9 september 00:00Norrby IF - IK Frej Täby-Borås Arena, Borås
söndag 9 september 00:00Degerfors IF - Athletic Eskilstuna-Stora Valla
söndag 9 september 00:00GAIS - IFK Värnamo-Gamla Ullevi
söndag 9 september 00:00Örgryte IS FF - Östers IF-Gamla Ullevi
söndag 9 september 00:00Helsingborgs IF - IK Brage-Olympia, Helsingborg
söndag 9 september 00:00Falkenbergs FF - Landskrona BoIS-Falcon Alkoholfri Arena
söndag 9 september 00:00Halmstad - Varbergs BoIS FC-Örjans Vall
Omgång 23
söndag 16 september 00:00Östers IF - Jönköpings Södra IF-Myresjöhus Arena 1
söndag 16 september 00:00IFK Värnamo - Degerfors IF-Finnvedsvallen
söndag 16 september 00:00GAIS - Halmstad-Gamla Ullevi
söndag 16 september 00:00Gefle IF FF - Falkenbergs FF-Gavlevallen
söndag 16 september 00:00IK Frej Täby - Örgryte IS FF-Vikingavallen/Täby IP 1
söndag 16 september 00:00Athletic Eskilstuna - Helsingborgs IF-Tunavallen
söndag 16 september 00:00IK Brage - Norrby IF-Domnarvsvallen
söndag 16 september 00:00Landskrona BoIS - Varbergs BoIS FC-Landskrona IP A-plan
Omgång 24
söndag 23 september 00:00Norrby IF - IFK Värnamo-Borås Arena, Borås
söndag 23 september 00:00Varbergs BoIS FC - Gefle IF FF-Påskbergsvallen A
söndag 23 september 00:00Degerfors IF - GAIS-Stora Valla
söndag 23 september 00:00Örgryte IS FF - IK Brage-Gamla Ullevi
söndag 23 september 00:00Helsingborgs IF - IK Frej Täby-Olympia, Helsingborg
söndag 23 september 00:00Falkenbergs FF - Jönköpings Södra IF-Falcon Alkoholfri Arena
söndag 23 september 00:00Halmstad - Landskrona BoIS-Örjans Vall
söndag 23 september 00:00Athletic Eskilstuna - Östers IF-Tunavallen
Omgång 25
söndag 30 september 00:00Jönköpings Södra IF - Örgryte IS FF-Stadsparksvallen
söndag 30 september 00:00Norrby IF - Halmstad-Borås Arena, Borås
söndag 30 september 00:00Östers IF - Gefle IF FF-Myresjöhus Arena 1
söndag 30 september 00:00IFK Värnamo - Athletic Eskilstuna-Finnvedsvallen
söndag 30 september 00:00Degerfors IF - Varbergs BoIS FC-Stora Valla
söndag 30 september 00:00GAIS - Helsingborgs IF-Gamla Ullevi
söndag 30 september 00:00Falkenbergs FF - IK Brage-Falcon Alkoholfri Arena
söndag 30 september 00:00Landskrona BoIS - IK Frej Täby-Landskrona IP A-plan
Omgång 26
söndag 7 oktober 00:00Östers IF - Landskrona BoIS-Myresjöhus Arena 1
söndag 7 oktober 00:00Varbergs BoIS FC - Norrby IF-Påskbergsvallen A
söndag 7 oktober 00:00Örgryte IS FF - Degerfors IF-Gamla Ullevi
söndag 7 oktober 00:00Helsingborgs IF - Falkenbergs FF-Olympia, Helsingborg
söndag 7 oktober 00:00Gefle IF FF - GAIS-Gavlevallen
söndag 7 oktober 00:00IK Frej Täby - Jönköpings Södra IF-Vikingavallen/Täby IP 1
söndag 7 oktober 00:00Halmstad - IFK Värnamo-Örjans Vall
söndag 7 oktober 00:00IK Brage - Athletic Eskilstuna-Domnarvsvallen
Omgång 27
söndag 21 oktober 00:00Norrby IF - Örgryte IS FF-Borås Arena, Borås
söndag 21 oktober 00:00Varbergs BoIS FC - IK Frej Täby-Påskbergsvallen A
söndag 21 oktober 00:00IFK Värnamo - Gefle IF FF-Finnvedsvallen
söndag 21 oktober 00:00Degerfors IF - Östers IF-Stora Valla
söndag 21 oktober 00:00GAIS - Landskrona BoIS-Gamla Ullevi
söndag 21 oktober 00:00Helsingborgs IF - Halmstad-Olympia, Helsingborg
söndag 21 oktober 00:00Athletic Eskilstuna - Falkenbergs FF-Tunavallen
söndag 21 oktober 00:00IK Brage - Jönköpings Södra IF-Domnarvsvallen
Omgång 28
söndag 28 oktober 00:00Jönköpings Södra IF - GAIS-Stadsparksvallen
söndag 28 oktober 00:00Östers IF - Helsingborgs IF-Myresjöhus Arena 1
söndag 28 oktober 00:00Örgryte IS FF - Varbergs BoIS FC-Gamla Ullevi
söndag 28 oktober 00:00Gefle IF FF - Norrby IF-Gavlevallen
söndag 28 oktober 00:00Falkenbergs FF - IFK Värnamo-Falcon Alkoholfri Arena
söndag 28 oktober 00:00IK Frej Täby - Degerfors IF-Vikingavallen/Täby IP 1
söndag 28 oktober 00:00Halmstad - IK Brage-Örjans Vall
söndag 28 oktober 00:00Landskrona BoIS - Athletic Eskilstuna-Landskrona IP A-plan
Omgång 29
söndag 4 november 00:00Norrby IF - Falkenbergs FF-Borås Arena, Borås
söndag 4 november 00:00Varbergs BoIS FC - IK Brage-Påskbergsvallen A
söndag 4 november 00:00IFK Värnamo - Helsingborgs IF-Finnvedsvallen
söndag 4 november 00:00Degerfors IF - Gefle IF FF-Stora Valla
söndag 4 november 00:00GAIS - Östers IF-Gamla Ullevi
söndag 4 november 00:00Halmstad - Örgryte IS FF-Örjans Vall
söndag 4 november 00:00Athletic Eskilstuna - IK Frej Täby-Tunavallen
söndag 4 november 00:00Landskrona BoIS - Jönköpings Södra IF-Landskrona IP A-plan
Omgång 30
lördag 10 november 00:00Jönköpings Södra IF - Norrby IF-Stadsparksvallen
lördag 10 november 00:00Östers IF - Halmstad-Myresjöhus Arena 1
lördag 10 november 00:00Örgryte IS FF - Landskrona BoIS-Gamla Ullevi
lördag 10 november 00:00Helsingborgs IF - Varbergs BoIS FC-Olympia, Helsingborg
lördag 10 november 00:00Gefle IF FF - Athletic Eskilstuna-Gavlevallen
lördag 10 november 00:00Falkenbergs FF - GAIS-Falcon Alkoholfri Arena
lördag 10 november 00:00IK Frej Täby - IFK Värnamo-Vikingavallen/Täby IP 1
lördag 10 november 00:00IK Brage - Degerfors IF-Domnarvsvallen
Data hämtad från svenskfotboll.se 2018-04-25 06:37:32

HUVUDPARTNERS

Huvudpartner 2016 för Landskrona BoIS är Prenad

GULDPARTNERS

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av kakor. mer information

Dina kakinställningar för denna webbplats är satt till "tillåt kakor" för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för kakor eller om du klickar "Acceptera" nedan så samtycker du till detta.

Stäng