
På lördag, inför matchen mot Sandvikens IF, är det dags att tacka av klubbens kanske allra största ikon i modern tid. Vi pratar naturligtvis om Philip Andersson, kaptenen som representerade randigt i 465 matcher över 17 säsonger.
En enastående bedrift som satt stort avtryck i varje BoIS:ares hjärta och på lördag är det dags att ge honom en redig hyllning för att tillsammans visa vår uppskattning för insatserna han gjort i vår randiga klubb.
Här kommer schemat för ceremonin och vi uppmuntrar – nej uppmanar – alla att vara på plats i god tid till matchen.
14:46 – Avtackning Philip börjar
14.48 – Ceremoni/intervju
14:51 – Supportergåva vid Engelska läktaren
14:54 – Inmarsch startar
15:00 – Avspark BoIS – Sandviken
Efter avtackningen är det dags att sjunga fram våra pågar till den tredje raka segern och vi ser ut att gå mot säsongens klart bästa publiksiffra. Laget har verkligen hittat formen och prognosen utlovar närmast optimalt fotbollsväder.
Köp din biljett via nedan länk
Biljett till BoIS – Sandviken
För Landskrona. För BoIS. För Philip Andersson.
-
Matchtröja 2025749 kr – 799 kr
-
Stödmedlem 2025 18+ år400 kr
-
Halsduk Landskrona249 kr