Det preliminära spelprogrammet för Division 1 Södra 2019 har annonserats. BoIS inleder hemma mot FC Trollhättan söndagen den 7 april. Observera att datumen är preliminära och kan komma att ändras. 

Eskilsminne IF – Åtvidabergs FFsö 07 apr
Utsiktens BK – Tvååkers IFsö 07 apr
Assyriska Turabdin IK  – Skövde AIKsö 07 apr
Torns IF – IK Oddevoldsö 07 apr
Kristianstad FC – Lunds BKsö 07 apr
IFK Värnamo – Oskarshamns AIKsö 07 apr
Ljungskile SK – Lindome GIFsö 07 apr
Landskrona BoIS – FC Trollhättansö 07 apr
IK Oddevold – Landskrona BoISsö 14 apr
Lunds BK – Eskilsminne IFsö 14 apr
Lindome GIF – Utsiktens BKsö 14 apr
Tvååkers IF – Ljungskile SKsö 14 apr
Oskarshamns AIK – Kristianstad FCsö 14 apr
Skövde AIK – IFK Värnamosö 14 apr
Åtvidabergs FF – Assyriska Turabdin IKsö 14 apr
FC Trollhättan – Torns IFsö 14 apr
Utsiktens BK – Lunds BKsö 21 apr
Assyriska Turabdin IK  – FC Trollhättansö 21 apr
Torns IF – Åtvidabergs FFsö 21 apr
Kristianstad FC – Skövde AIKsö 21 apr
IK Oddevold – Lindome GIFsö 21 apr
IFK Värnamo – Tvååkers IFsö 21 apr
Ljungskile SK – Eskilsminne IFsö 21 apr
Landskrona BoIS – Oskarshamns AIKsö 21 apr
Eskilsminne IF – Torns IFsö 28 apr
Lunds BK – IFK Värnamosö 28 apr
Lindome GIF – Kristianstad FCsö 28 apr
Tvååkers IF – Assyriska Turabdin IKsö 28 apr
Oskarshamns AIK – Ljungskile SKsö 28 apr
Skövde AIK – IK Oddevoldsö 28 apr
Åtvidabergs FF – Landskrona BoISsö 28 apr
FC Trollhättan – Utsiktens BKsö 28 apr
Utsiktens BK – Oskarshamns AIKon 01 maj
Assyriska Turabdin IK  – Lunds BKon 01 maj
Torns IF – Skövde AIKon 01 maj
Kristianstad FC – FC Trollhättanon 01 maj
IK Oddevold – Eskilsminne IFon 01 maj
IFK Värnamo – Lindome GIFon 01 maj
Ljungskile SK – Åtvidabergs FFon 01 maj
Landskrona BoIS – Tvååkers IFon 01 maj
Eskilsminne IF – Kristianstad FCsö 05 maj
Lunds BK – Torns IFsö 05 maj
Lindome GIF – Landskrona BoISsö 05 maj
Tvååkers IF – IK Oddevoldsö 05 maj
Oskarshamns AIK – Assyriska Turabdin IKsö 05 maj
Skövde AIK – Ljungskile SKsö 05 maj
Åtvidabergs FF – Utsiktens BKsö 05 maj
FC Trollhättan – IFK Värnamosö 05 maj
Utsiktens BK – Skövde AIKsö 12 maj
Assyriska Turabdin IK  – Eskilsminne IFsö 12 maj
Torns IF – Lindome GIFsö 12 maj
Kristianstad FC – Tvååkers IFsö 12 maj
IK Oddevold – Oskarshamns AIKsö 12 maj
IFK Värnamo – Åtvidabergs FFsö 12 maj
Ljungskile SK – FC Trollhättansö 12 maj
Landskrona BoIS – Lunds BKsö 12 maj
Eskilsminne IF – Utsiktens BKsö 19 maj
Lunds BK – IK Oddevoldsö 19 maj
Lindome GIF – Assyriska Turabdin IKsö 19 maj
Tvååkers IF – Torns IFsö 19 maj
Oskarshamns AIK – Skövde AIKsö 19 maj
IFK Värnamo – Landskrona BoISsö 19 maj
FC Trollhättan – Åtvidabergs FFsö 19 maj
Ljungskile SK – Kristianstad FCsö 19 maj
Utsiktens BK – IK Oddevoldsö 26 maj
Assyriska Turabdin IK  – Ljungskile SKsö 26 maj
Torns IF – Landskrona BoISsö 26 maj
Kristianstad FC – IFK Värnamosö 26 maj
Lindome GIF – Eskilsminne IFsö 26 maj
Oskarshamns AIK – Lunds BKsö 26 maj
Skövde AIK – FC Trollhättansö 26 maj
Åtvidabergs FF – Tvååkers IFsö 26 maj
Eskilsminne IF – Oskarshamns AIKto 30 maj
IK Oddevold – Kristianstad FCto 30 maj
Lunds BK – Åtvidabergs FFto 30 maj
Tvååkers IF – Skövde AIKto 30 maj
IFK Värnamo – Torns IFto 30 maj
FC Trollhättan – Lindome GIFto 30 maj
Ljungskile SK – Utsiktens BKto 30 maj
Landskrona BoIS – Assyriska Turabdin IKto 30 maj
Utsiktens BK – Torns IFsö 02 jun
Assyriska Turabdin IK  – IK Oddevoldsö 02 jun
Lunds BK – Tvååkers IFsö 02 jun
Lindome GIF – Åtvidabergs FFsö 02 jun
Oskarshamns AIK – FC Trollhättansö 02 jun
Skövde AIK – Eskilsminne IFsö 02 jun
IFK Värnamo – Ljungskile SKsö 02 jun
Landskrona BoIS – Kristianstad FCsö 02 jun
Eskilsminne IF – IFK Värnamosö 09 jun
Torns IF – Assyriska Turabdin IKsö 09 jun
Kristianstad FC – Utsiktens BKsö 09 jun
IK Oddevold – FC Trollhättansö 09 jun
Lindome GIF – Tvååkers IFsö 09 jun
Skövde AIK – Lunds BKsö 09 jun
Åtvidabergs FF – Oskarshamns AIKsö 09 jun
Ljungskile SK – Landskrona BoISsö 09 jun
Assyriska Turabdin IK  – Kristianstad FCsö 16 jun
Torns IF – Ljungskile SKsö 16 jun
Lunds BK – Lindome GIFsö 16 jun
Tvååkers IF – Oskarshamns AIKsö 16 jun
Åtvidabergs FF – IK Oddevoldsö 16 jun
IFK Värnamo – Utsiktens BKsö 16 jun
FC Trollhättan – Eskilsminne IFsö 16 jun
Landskrona BoIS – Skövde AIKsö 16 jun
Eskilsminne IF – Landskrona BoISsö 23 jun
Utsiktens BK – Assyriska Turabdin IKsö 23 jun
Kristianstad FC – Torns IFsö 23 jun
IK Oddevold – IFK Värnamosö 23 jun
Tvååkers IF – FC Trollhättansö 23 jun
Oskarshamns AIK – Lindome GIFsö 23 jun
Skövde AIK – Åtvidabergs FFsö 23 jun
Ljungskile SK – Lunds BKsö 23 jun
Eskilsminne IF – Tvååkers IFsö 30 jun
Assyriska Turabdin IK  – IFK Värnamosö 30 jun
Torns IF – Oskarshamns AIKsö 30 jun
IK Oddevold – Ljungskile SKsö 30 jun
Lindome GIF – Skövde AIKsö 30 jun
Åtvidabergs FF – Kristianstad FCsö 30 jun
FC Trollhättan – Lunds BKsö 30 jun
Landskrona BoIS – Utsiktens BKsö 30 jun
Utsiktens BK – Åtvidabergs FFsö 07 jul
Assyriska Turabdin IK  – Lindome GIFsö 07 jul
Kristianstad FC – Ljungskile SKsö 07 jul
Lunds BK – FC Trollhättansö 07 jul
Tvååkers IF – Landskrona BoISsö 07 jul
Oskarshamns AIK – IK Oddevoldsö 07 jul
Skövde AIK – Torns IFsö 07 jul
IFK Värnamo – Eskilsminne IFsö 07 jul
Eskilsminne IF – Lunds BKsö 04 aug
Utsiktens BK – Landskrona BoISsö 04 aug
Torns IF – Kristianstad FCsö 04 aug
Lindome GIF – IK Oddevoldsö 04 aug
Oskarshamns AIK – Tvååkers IFsö 04 aug
Åtvidabergs FF – IFK Värnamosö 04 aug
FC Trollhättan – Assyriska Turabdin IKsö 04 aug
Ljungskile SK – Skövde AIKsö 04 aug
Assyriska Turabdin IK  – Torns IFsö 11 aug
Kristianstad FC – Eskilsminne IFsö 11 aug
IK Oddevold – Åtvidabergs FFsö 11 aug
Lunds BK – Utsiktens BKsö 11 aug
Tvååkers IF – Lindome GIFsö 11 aug
Skövde AIK – Oskarshamns AIKsö 11 aug
IFK Värnamo – FC Trollhättansö 11 aug
Landskrona BoIS – Ljungskile SKsö 11 aug
Eskilsminne IF – IK Oddevoldsö 18 aug
Utsiktens BK – Kristianstad FCsö 18 aug
Torns IF – IFK Värnamosö 18 aug
Lindome GIF – Lunds BKsö 18 aug
Oskarshamns AIK – Landskrona BoISsö 18 aug
Åtvidabergs FF – Skövde AIKsö 18 aug
FC Trollhättan – Tvååkers IFsö 18 aug
Ljungskile SK – Assyriska Turabdin IKsö 18 aug
Kristianstad FC – Lindome GIFsö 25 aug
Assyriska Turabdin IK  – Oskarshamns AIKsö 25 aug
IK Oddevold – Torns IFsö 25 aug
Lunds BK – Skövde AIKsö 25 aug
Tvååkers IF – Utsiktens BKsö 25 aug
Åtvidabergs FF – Eskilsminne IFsö 25 aug
FC Trollhättan – Ljungskile SKsö 25 aug
Landskrona BoIS – IFK Värnamosö 25 aug
Utsiktens BK – Eskilsminne IFsö 01 sep
Assyriska Turabdin IK  – Tvååkers IFsö 01 sep
Torns IF – Lunds BKsö 01 sep
Lindome GIF – FC Trollhättansö 01 sep
Skövde AIK – Kristianstad FCsö 01 sep
IFK Värnamo – IK Oddevoldsö 01 sep
Ljungskile SK – Oskarshamns AIKsö 01 sep
Landskrona BoIS – Åtvidabergs FFsö 01 sep
Eskilsminne IF – Ljungskile SKsö 08 sep
Kristianstad FC – Assyriska Turabdin IKsö 08 sep
IK Oddevold – Utsiktens BKsö 08 sep
Lunds BK – Landskrona BoISsö 08 sep
Lindome GIF – Torns IFsö 08 sep
Tvååkers IF – IFK Värnamosö 08 sep
Oskarshamns AIK – Åtvidabergs FFsö 08 sep
FC Trollhättan – Skövde AIKsö 08 sep
Eskilsminne IF – Assyriska Turabdin IKsö 15 sep
Utsiktens BK – FC Trollhättansö 15 sep
Lunds BK – Kristianstad FCsö 15 sep
Oskarshamns AIK – IFK Värnamosö 15 sep
Skövde AIK – Lindome GIFsö 15 sep
Åtvidabergs FF – Torns IFsö 15 sep
Ljungskile SK – Tvååkers IFsö 15 sep
Landskrona BoIS – IK Oddevoldsö 15 sep
Assyriska Turabdin IK  – Utsiktens BKsö 22 sep
Torns IF – Eskilsminne IFsö 22 sep
Kristianstad FC – Oskarshamns AIKsö 22 sep
IK Oddevold – Lunds BKsö 22 sep
Lindome GIF – Ljungskile SKsö 22 sep
Tvååkers IF – Åtvidabergs FFsö 22 sep
IFK Värnamo – Skövde AIKsö 22 sep
FC Trollhättan – Landskrona BoISsö 22 sep
Kristianstad FC – IK Oddevoldsö 29 sep
Utsiktens BK – Lindome GIFsö 29 sep
Lunds BK – Assyriska Turabdin IKsö 29 sep
Oskarshamns AIK – Eskilsminne IFsö 29 sep
Skövde AIK – Tvååkers IFsö 29 sep
Åtvidabergs FF – FC Trollhättansö 29 sep
Ljungskile SK – IFK Värnamosö 29 sep
Landskrona BoIS – Torns IFsö 29 sep
Eskilsminne IF – Lindome GIFsö 06 okt
Torns IF – Utsiktens BKsö 06 okt
IK Oddevold – Assyriska Turabdin IKsö 06 okt
Tvååkers IF – Kristianstad FCsö 06 okt
Skövde AIK – Landskrona BoISsö 06 okt
Åtvidabergs FF – Ljungskile SKsö 06 okt
IFK Värnamo – Lunds BKsö 06 okt
FC Trollhättan – Oskarshamns AIKsö 06 okt
Eskilsminne IF – Skövde AIKsö 13 okt
Utsiktens BK – Ljungskile SKsö 13 okt
Assyriska Turabdin IK  – Landskrona BoISsö 13 okt
Torns IF – FC Trollhättansö 13 okt
Kristianstad FC – Åtvidabergs FFsö 13 okt
IK Oddevold – Tvååkers IFsö 13 okt
Lunds BK – Oskarshamns AIKsö 13 okt
Lindome GIF – IFK Värnamosö 13 okt
Tvååkers IF – Lunds BKsö 20 okt
Oskarshamns AIK – Torns IFsö 20 okt
Skövde AIK – Utsiktens BKsö 20 okt
Åtvidabergs FF – Lindome GIFsö 20 okt
IFK Värnamo – Assyriska Turabdin IKsö 20 okt
FC Trollhättan – Kristianstad FCsö 20 okt
Ljungskile SK – IK Oddevoldsö 20 okt
Landskrona BoIS – Eskilsminne IFsö 20 okt
Kristianstad FC – Landskrona BoISsö 27 okt
Eskilsminne IF – FC Trollhättansö 27 okt
Utsiktens BK – IFK Värnamosö 27 okt
Assyriska Turabdin IK  – Åtvidabergs FFsö 27 okt
Torns IF – Tvååkers IFsö 27 okt
IK Oddevold – Skövde AIKsö 27 okt
Lunds BK – Ljungskile SKsö 27 okt
Lindome GIF – Oskarshamns AIKsö 27 okt
Tvååkers IF – Eskilsminne IFsö 03 nov
Oskarshamns AIK – Utsiktens BKsö 03 nov
Skövde AIK – Assyriska Turabdin IKsö 03 nov
Åtvidabergs FF – Lunds BKsö 03 nov
IFK Värnamo – Kristianstad FCsö 03 nov
FC Trollhättan – IK Oddevoldsö 03 nov
Ljungskile SK – Torns IFsö 03 nov
Landskrona BoIS – Lindome GIFsö 03 nov

HUVUDPARTNERS

Huvudpartner 2016 för Landskrona BoIS är Prenad

GULDPARTNERS